preloader
about

TA WING TSUN TÜRKİYE

TA WingTsun sokak için tasarlanmış elit bir nefsi müdafaa sanatıdır. Sokak ortamında rakibin belirsiz ve olasılıkların sınırsız olmasi TA WingTsun’u diğer dallardan ayıran en büyük özelliğidir.Sokakta tehlike anında TA WingTsun karşısındaki saldırganın boyu, kilosu, duruşu ve bulunduğu ortama göre anlık doğru strateji oluşturup uygulayabildiği için, her duruma karşı hazırlıklıdır. TA WingTsun her mesafede (tekme,yumruk,diz,dirsek,yerde mücadele ve silahlı) etkilidir.

TA WingTsun Yetişkin

Bu sanat Shaolin manastırlarında geliştirilmiş olan turna-kuşu ve yılan hareketlerine dayanan tekniklerden oluşur. Her yaşta uygulanabilen, bir sisteme dayalı, kendinizi en iyi şekilde savunmanızı sağlayan bir dövüş sanatıdır.

TA WingTsun Kadın

WingTsun; bayan öğrencilerimiz için kendilerini çok iyi ifade edebilecekleri bir savunma sanatıdır.Dünya otoriteleride, bayanlara özellikle WingTsun’u önermektedirler. Bunun başlıca sebebi öncelikle Sistemi ilk bulan ve uygulayanın Ng-Mui adında bir bayan olması, daha sonra bu sistemi kendisi gibi bir bayan olan ve sisteme adı verilen Yim WingTsun’a öğretmesidir.

TA WingTsun Çocuk

Küçük yaşta spora başlayan çocuklarının, ilerleyen yaşlarda hareket kabiliyetleri ve zihinsel gelişimleri olumlu yönde etkilenir.TA WingTsun spor yapmanın yanında çocuklarımıza özgüvenli olmayı ve sokak ortamında kendini savunmayı öğretir.

TA WingTsun Neler Öğretiyor?

service
 • Savunma Sanatı

  TA WingTsun 12 seviyeden oluşan bir savunma sanatıdır.Kendinizi tüm silahlı(sopa, bıçak vb..) ve silahsız saldırganlara karşı en iyi şekilde savunma öğretir.

 • Silahlı Savunma

  TA Waffen silahlı saldırganlara karşı; kendimizi sopa, su şişesi, anahtarlık vs gibi cisimlerle savunmamızı öğreten (Si-gung Turan Ataseven buluşu) savunma sistemidir.

 • Yer Dövüşü

  TAWT BODENKAMPF, 2 rakibin yerde devam eden rakabetine üstünlük sağlayan TA WingTsun stili yer dövüşüdür.

 • Çocuk Eğitimi

  TAWT MINI; 7-14 arası çocuklarımıza özgüven eğitimi ile başlayan, kendi yaşıtlarına ve dışarıda ki tüm olumsuz etkilere karşı kendilerini savunmlarını öğreten sistemdir.

 • Özgüven Dersleri

  Sosyal çevrede kendini pasif ve yetersiz hisseden insanlara fiziksel ve ruhen yeterlilik hissiyatı kazandırıyoruz.

 • Aile Ortamı

  TA WingTsun ailesi olarak belirli kurallar içerisinde samimi ve dostane bir ortamda eğitimlerimizi devam ettiriyoruz.

TA WingTsun EKİBİMİZ

Ta WingTsun OKULLARIMIZ

Ta WingTsun ETKİNLİKLER